מוזיאון ארץ ישראל

מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב הינו אחד מבין שלושת המוזיאונים הגדולים הקיימים בישראל, והוא נחשב למוזיאון רב תחומי העוסק בסיפורה של ארץ ישראל, בתרבותה ובתולדותיה, דרך תערוכות קבועות ומתחלפות. ישראל, בעבר ובהווה, משמשת כר נרחב לרב תרבותיות ולריבוי סגנונות והדבר משתקף באופן מובהק דרך התערוכות השונות. 


מסע בעקבות הזמן

בין אתרי המוזיאון נוכל למצוא את ביתן הקרמיקה, המציג את ההיסטוריה של כלי החרס והקדרות עד לתקופות היסטוריות קדומות, את ככר הפסיפסים המרשימה, בה מוצגות עבודות פסיפס הלקוחות מבתי תפילה קדומים בארץ ואת ביתן האתנוגרפיה והפולקלור, הלוקח את המסייר בו למסע בזמן בעקבות חפצי היודאיקה היהודיים, מסוף המאה ה-19 ועד לראשית שנות ה-60. 
האוסף המרשים עוקב אחר התמורות שחלו בחפצי היודאיקה השונים, הקשורות קשר ישיר לשינויים שעבר היהודי הגלותי עד הגיעו לארץ ישראל והפיכתו לצבר. אתרים נוספים במוזיאון מתחקים אחר תולדות הברון דה רוטשילד, מטבעות קדומים, אוסף כלי זכוכית נדיר תולדות הדואר בארץ ישראל ועוד מגוון רחב של מוצגים היסטוריים.


מגע של ההווה בנבכי העבר

המוזיאון מציע הצצה משמעותית אל עבר קדום ואל היסטוריה רחוקה, אך בהחלט לא נשכחת. המוזיאון, שהוקם על חורבותיו של אתר ארכיאולוגי בשם "תל קסילה", מעמיד במרכזו שחזור לממצאים הארכיאולוגיים שנמצאו, של עיר נמל פלישתית מהמאה ה-12 לפני הספירה.
בנוסף למגוון התערוכות והאתרים שמציג המוזיאון, מקיים המוזיאון גם ערבי תרבות, מפגשים עם אוצרים, הרצאות וכן קיימים לרשות האורחים אולמות בגדלים שונים, בית קפה וחנות מזכרות. 


מגוון הרצאות פתוחות לקהל הרחב – הקתדרה

בנוסף לשלל המוצגים במוזיאון, פועלת במתחם גם "הקתדרה" - מקום בו ניתן למצוא מגוון רחב של הרצאות לקהל הרחב. למחפשי קורסי העשרה תל אביב, היא אחד מהמרכזים התרבותיים התוססים ביותר בארץ. השילוב בין המגע בעבר, לבין קורסים בפילוסופיה מודרנית, מדעים, קולנוע ועוד מגוון עצום של תחומים במדעי הרוח ובמדעים מדויקים – יוצר אינטראקציה מרתקת בין עבר מפואר לעתיד מתקדם. שהרי מוזיאון לא נועד להציג רק את העבר, אלא להשליך במידה רבה גם על ההווה – ובמיוחד בישראל, המשלבת דתות ותרבויות על קו הזמן הארוך ביותר בהיסטוריה.
 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים