הרצאות לקהל הרחב

ידע הוא חוויה עצמתית. חופש המחשבה, הפתיחות לרעיונות, לתפישות שמחברות בין העבר להווה, לתיאוריות שונות שיוצרות את חווית הקיום. הרבה מעבר לידע הדרוש לצורך הישרדות, או להתמחות במקום עבודה, או אפילו ידע שצברתם לקבלת תואר זה או אחר. "הקתדרה" במוזיאון ארץ ישראל פותחת את שעריה לקהל הרחב, למגוון הרצאות בתל אביב. 


מה אפשר ללמוד?

תכנית הלימודים הייחודית של "הקתדרה" מאפשרת לכל אדם למצוא מגוון רחב של תחומי עניין בהם יוכל להתפתח, החל משיעורי פילוסופיה במגוון תחומים, מהפילוסופים הקלאסיים של תקופת יוון העתיקה, דרך הפילוסופים הבולטים באירופה ובישראל ועד לפילוסופיה המודרנית של ימינו. שיעורי היסטוריה של ארץ ישראל והעולם, הכוללים הרצאות לקהל הרחב בתחומים שונים, עם שימוש בתגליות חדשות של השנים האחרונות, כמו גם מחקרים מקיפים שפורסמו על ידי מיטב החוקרים בתחום.


חווים את המוזיאון בצורה אחרת

כמה פעמים יצא לכם לבקר במוזיאון ארץ ישראל? כעת יש לכם הזדמנות מיוחדת לחוות אותו בצורה אחרת. מגוון של הרצאות אינטלקטואליות, תיאוריות פילוסופיות הפותחות זוויות חדשות לראייה העולם סביבכם, ושאלות נוקבות על מהותו של האדם, הטוב הכללי ועוד סוגיות שטרם נפתרו עוד מהתקופה העתיקה ועד היום. 
על הקו המרתק שבין המדע למחשבה, עובדות היסטוריות נחשפות ומשנות את התפישה שלנו לגבי העבר, הווה ואפילו נותנות הצצה לעתיד. וכל זאת במרחב המפרה של מוזיאון ישראל, המקום האידיאלי ללימוד לצורך העשרה. מרצים מומחים בתחומם, שלרוב הרצאותיהם סגורות לתלמידי החוגים היוקרתיים בפקולטות המבוקשות בלבד, משתפים ידע יקר מפז, במגוון הרצאות לקהל הרחב.


ערב איכותי עם קהל אינטלקטואלי 

הרצאות אלה, המיועדים לבעלי ידע כללי, ואינן מצריכות כל התמחות מסוימת או תואר, פותחות אתכם לקבוצת אנשים איכותיים היושבים מימינכם ומשמאלכם, ויוצרים מעין קהילה מצומצמת שהגיעה למקום על מנת להעביר ערב שונה, ערב בו נשכחות תכניות הריאליטי בטלוויזיה, משחקי הספורט ואפילו הסדרה האהובה. ערב מיוחד בו התאים האפורים של המוח עובדים שעות נוספות, הזיכרון מתחדד ואתם מתמלאים בידע עצום, בן מאות ואלפי שנים, שמועבר ממרצה לתלמיד – באותה הדרך שהועבר על ידי החכמים העומדים על הקתדרה.
 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים