הרצאות העשרה

כאשר הילדים עוזבים את הבית, ומתפנות שעות רבות לעצמכם יש היוצאים לחופשת חלומותיהם, אחרים חוזרים לתחביבים אהובים, ויש הממשיכים ומפתחים את הקשרים החברתיים. לפני שנים, הקדשתם את כל כולכם ללימודים, אם בבית הספר, בתיכון או בלימודים האקדמיים. כעת, נוצר חלל ריק. נכון, אפשר לקרוא ספרים, אך משהו בלימוד המשותף בצוותא, עם מרצה מרתק שגורם לכל אירוע היסטורי להתרחש מחדש אל מול עיניכם המשתאות. לכל תאוריה פילוסופית להראות נהירה יותר, ולהעלות שאלות רבות נוספות. 


מספקים את התאווה לידע

אהבת הידע הזו זכתה כבר ביוון העתיקה לשם שאנו מכירים היטב – "פילו" ו-"סופיה". מדובר לא באהבה בלבד, אלא בתשוקה של ממש. להיחשף למגוון רחב של תאוריות והשקפות חיים, ללמוד עוד ועוד פרטים על אירוע היסטורי שחשבנו שהכרנו היטב, ולהתעדכן בכל הממצאים האחרונים. בדיוק לשם כך נפתחו הרצאות העשרה במקום המרכז אלפי שנים של ידע והיסטוריה – מוזיאון תל אביב. למי שמחפש קורסי העשרה בתל אביב, אזור המרכז הוא המקום הנכון להרוות את הצמא לידע.


הקתדרה – במה לשיתוף בידע

בימי קדם הקתדרה הייתה מקום מוגבה, מעין במה, ובמדרש מופיעה הקתדרה בהקשר של חכמה ושיתוף בידע – "כל מקום שהיה ירושלמי הולך היו מציעין לו קתדרא ומושיבין אותו עליה, בשביל לשמוע חכמתו" (איכה רבה, פרשה א' סימן א). גם כיום, ה"קתדרה" במוזיאון תל אביב משמשת במה למומחים בתחומם, המשתפים את הידע עם קהל מאזינים מרותק, שהגיע לשיעור מתוך סקרנות, מתוך רצון להשתתף באותה פעילות, כמעט קדושה, של שיתוף בידע.


מנצלים את הזמן הפנוי כדי להתפתח

רק מי שניסה זאת יודע. קורסי העשרה מפתחים את המוח, ומעניקים את התחושה השמימית של הבנה בנושא חדש, כמו גם פותחים צוהר לתחומים ועולמות שלא הכרתם בעבר. מכאן, תוכלו להמשיך וללמוד את אותו הנושא לעומק, במסגרת הרצאה נוספת או לבדכם בקריאת ספר. 
קורסי ההעשרה של "הקתדרה" מאפשרים לכם ללמוד תחום חדש ושונה לחלוטין מזה שהכרתם בלימודי התעודה באקדמיה. להתפתח בתחום חדש, לשלב אותו עם הידע שצברתם עד כה – ולגלות עצמכם כשלם המורכב משפע עצום של תחומי עניין.
 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים