הרצאות

יש משקה אחד שלא ניתן לרוות ממנו, ככל ששותים מעוניינים ללגום עוד טיפה מהנקטר הזה. מדובר כמובן בידע. מי שנחשף לשפע העצום של הדעות והאידיאות, הביוגרפיות המרתקות של גדולי האישים בהיסטוריה, ותאוריות פילוסופיות הפותחות את המחשבה – לא יכול לחדול מחיפוש אחר תחומים נוספים של ידע.
במיוחד כאשר מסיימים את הלימודים הגבוהים, והתעודות תלויות על הקיר, עדיין נשאר הצורך לדעת עוד. תמיד קיים רצון להעשיר עצמכם בתחומים חדשים שלא הכרתם, או לדעת עוד על תחום אותו אתם לומדים מזה שנים. כאשר הילדים גדלים, ומפתנה הזמן – אתם יכולים להמשיך ולהתפתח. 


להתחבר לזרם הידע העצום

אין מקום טוב לכך יותר מ"הקתדרה" – המרכז ללימודי הפנאי למבוגרים, החושף אתכם לעולם המרתק של הידע האנושי, עולם שלפני עשור הוכפל מדי חמש שנים, וכיום גדל בקצב עצום ומכפיל עצמו מדי שנה וחצי. "הקתדרה" ממוקמת באחד מהמרכזים החשובים באזורנו – במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. שלל מרצים המעבירים הרצאות פילוסופיה, הרצאות היסטוריה ועוד מגוון רחב של הרצאות בתחומים מרתקים. 
כל אחד מהמרצים ב"קתדרה" הוא מומחה בתחומו, והמידע שאתם נחשפים אליו נבדק בצורה יסודית. בעידן הנוכחי, של שטף מידע עצום המועבר באמצעות האינטרנט על ידי כל אדם, הרצאות מקיפות על ידי אדם שחקר את הנושא לעומק, על מנת להגיע לאמת ההיסטורית, שוות זהב.


מקום מפגש אינטלקטואלי

מעבר לתשוקה לידע, "הקתדרה" משמשת כמקום מפגש לאנשים כמוכם. לאלה הנמשכים לחשיפה מתמדת לתיאוריות חדשות וישנות, כמו הרצאות פילוסופיה על תפישות עולם שונות ותיאוריות שגדולי הפילוסופים פיתחו. הרצאות יכולות לחבר בין ההיסטוריה והעבר, בין תפישות שחלפו לבין ההווה המודרני, ומעניקות פרספקטיבה רחבה יותר לבחינת המצב המדיני והפוליטי היום – לאור שינויים שהתרחשו בעבר.
בחדר אחד, המלא במבוגרים כמוכם, המרותקים לדבריו של המרצה. מקום מפגש בו תוכלו להתפתח לבדכם, עם בן הזוג או עם חברים. ללא מבחנים בסוף הקורס, ללא תעודות או מטרה נוספת מעבר להתפתחות והעשרה. לימוד בשעות הפנאי מזכיר, במידה רבה, את התלמידים שהיו מקיפים את גדולי הפילוסופים ביוון, ולומדים מגוון רחב של תחומים תחת כיפת השמיים – כאשר הם ממשיכים לנסות לרוות מהמעיין הבלתי נדלה של הידע.
 

תמונת: סרטונים מהרצאות

סרטונים מהרצאות

פרטים נוספים
מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים